Како изгледа руски краш тест на Lada Vesta (ВИДЕО)

ОБЈАВЕНО НА:

За разлика од Европа каде за тестовите за безбедност и сигурност задолжена е Euro NCAP организацијата, во Русија тоа го прав ARCAP (Autoreview Car Assessment Program).

Свој краш тест имаше и Lada Vesta која со 15.1 поен освои максимални четири ѕвезди. Целосниот краш тест можете да го погледнете на видеото во продолжение.

Ако погледнете подобро ќе забележите многу детали кои овој руски краш – тест го одвојуваат од оној европски ЕURO NCAP тест…

 

Следете не и на:
[Fancy_Facebook_Comments]

24AUTO NETWORK