Kако изгледа неуспешна кражба на бензинска пумпа (ВИДЕО)

ОБЈАВЕНО НА:

Видео кое доаѓа од Чиле стана вистински хит на социјалните мрежи. Главната улога ја има неименуван маж кој успеа да спречи кражба врз него и бензинската пумпа.

Додека во својот автомобил точеше гориво, од комбе излегоа неколку лица, а тој реагираше брзо и очекувно. Со цревото буквално ги избања трите лица, а и го наполни комбето со гориво.

Целиот настан беше снимен од безбедносните камери, а видеото може да го погледнете во продолжение.

Навистина храбар и пред се инвентивен начин да се одбраниш од потенцијалните крадци.

 

Следете не и на:

24AUTO NETWORK