Како изгледа кога гром ќе удри во RАV4 во движење (ВИДEO)

ОБЈАВЕНО НА:

Во областа Новосибирск во Русија, видео камера од автомобил во движење успеа да го сними моментот во кој гром удри во автомобил во движење.

Овој момент е снимен на 15 септември, а автомобилот во кој удира громот е Tоyоtа RАV4.

Видеото беше распространето веднаш на социјалната мрежа „ВКoнтaктe“, а авторот појаснува дека сè се случило за дел од секундата.

Силна светлина, проследенена со силен гром удира во автомобил во движење. Притоа возачот го запира возилото и излегува без повреда.

Интересно е и тоа што за среќа нема повредени, а патниците од RАV4 минале само со уплав.

При ударот настрадала задната шофершајбна на автомобилот. Погледнете во видеото во продолжение.