Издржа само три дена – доказ дека не е за секого моќен автомобил (ВИДЕО)

ОБЈАВЕНО НА:

Едицијата “Не е за секого моќен автомобил” е побогата за уште еден пример од Канада. Станува збор за несреќен сопственик на Ford Mustang на кого му беа потребни само три дена за да го демолира истиот.

Неимеуваното момче дефинитивно ги преценило своите возачки способности, па додека дрифтал на влажниот асфалт изгубил контрола и паднал во блискиот канал во кој имало вода.

На интернет се појави и видео од паднатиот Ford Mustang GT во каналот.

Доказ дека не треба да се биде „фраер“ иако имаш силен автомобил.

 

 

Следете не и на:

24AUTO NETWORK