Ford лансираше и лут сос инспириран од Mustang Mach-E (ВИДЕО)

ОБЈАВЕНО НА:

На YouTube каналот на Ford Performance се појави видео за новиот сос, на Ford. Да, во САД може да се купи брендиран сос на Ford инспириран од моделот Mustang Mach-E 1400.

Станува збор за лут сос произведен од надворешна компанија, а заштитно лице е популарниот Шон Еванс, главниот карактер во шоуто Hot Ones.

На етикетата на сосот се наоѓа Mustang Mach-E 1400, а според авторите на производот, идејата е да се направи корелација помеѓу лутиот сос и спортските и брзински перформанси на новиот модел на Ford.

Во видеото кое може да го видите во продолжение настапуваат и бројни возачи на Ford Performance како Бред Кеселовски, Остин Циндриќ, Кеви Харвик, Мет ДиБенедето, Рајан Њуман

Следете не и на:

24AUTO NETWORK