За вакво нешто треба да сте вистински мајстор – паркирање на столб! (ВИДЕО)

ОБЈАВЕНО НА:

Неверојатно видео доаѓа од Кина – возач успеал да се “паркира” на столб на автопатот во близина на кинескиот град Хангжу.

Незгодата се случила откако возачот не успеал навремено да се исклучи од автопатот и се удрил во столбот на кој стои вертикална сигнализација.

Во несреќата полесно се повредени двата патника.

Невројатно е како всушност стигнал на тоа место.

 

Следете не и на:

24AUTO NETWORK