Во мал багажник спакува цела кујна (ВИДЕО)

ОБЈАВЕНО НА:

Колкупати сте посакале со својот мал „миленик“ да отидете километри далеку од дома и на тој начин да создадете спомени кои ќе траат цел живот. Навистина е реткост да се има автомобил во кој може да се извршуваат секојдневните работи, па меѓудругото и да се готвои.

Слободно може да се каже како тоа веќе е можно. Лице од Нов Зеланд сними видео со кое дава совети како во багажникот на Peugeot iOn од само 166 литри може да се инсталираат апсолутно сите потребни апарати за кулинарските потреби.

Во багажникот на ова возило има: шпорет, лавабо, чешма… Тоа се само дел од елементите кои ги содржи оваа кујна, а другите погледнете ги во видеото.

Следете не и на:

24AUTO NETWORK