Влетаа во замрзнато езеро со запалено возило (Видео)

ОБЈАВЕНО НА:

Од Русија постојано ни доаѓаат разни видеа за многу чудни, на моменти и глупи работи што знаат да ги направат. Некои од нив се граничат со лудост, а овојпат се работи и за опасна игра. Незнаеме дали при правењето на овој „подвиг“ возачот се загреал претходно со нешто, или онака му текнало да направи нешто вакво.

Русинот решил со својата Лада да влета во замрзнато езеро. Но, претходно прво го запалил автомобилот е така запален го возеше залетувајќи се и со брзина од 60-тина км/ч. пред да скокне и од десетина метри да влета во езерото.

За среќа нема никакви последици од падот со автомобил, освен што изгледаше многу премрзнато. Се разбира ова немојте да го правите дома, ниту пак во слична околина.

Следете не и на:

24AUTO NETWORK