За сите олдтајмери: Dunlop Sport Classic гума со високи перформанси

ОБЈАВЕНО НА:

Еден од водечките производители на врвни пенвматици, Dunlop го претстaви својот нов производ Sport Classic наменет за олдтајмер возила, што во целост ги задоволува нивните потреби. Може да се пофали со класичен изглед, а оптимално е прилагоден за автомобилот со високи перформанси за оние што се произведени од 60-те години од минатиот век па и понови.

Пневматиците Sport Classic на сопствениците им донесува изглед и чувство на минатото време, со современа управливост и одлични перформанси при сопирање. Најсовремената конструкција и технологија на смесата обезбедува оптимално прилепување за подлогата, стабилност и добр ауправливост по дождливо време и исто така на суво време, додека дезенот (шарата) го задржува својот карактеристичен изглед.


Во прилог и димензиите што се достапни, од кога истите се расположливи во продажба и за кои возила се однесуваат.

 

Следете не и на:
[Fancy_Facebook_Comments]

24AUTO NETWORK