Нов електро велосипед, кој го собира во ранец (ВИДЕО)

ОБЈАВЕНО НА:

Велосипeдите кои се виткаат добиваат на сè поголема популарност во Европа бидејќи ваквов сличен дизајн е функционалeн за собирање на велосипедот, како во автомобил така и на мали површини во куќа.

Дали знаете дека веќе има таков велосипед кој се витка и притоа е електричен, кој се собира во ранец. Името му е ORGO, а на него нема педали и тежи десет килограми.

На бризина до 25 км/ч ORGO со едно полнење може да помине 20 километри. Полнењето одзема два часа, а запирањето е со помош на магнетна сопирачка. Цената му е 595 долари.

Едноставно, извадете го од ранец и уживајте во возењето.

Следете не и на:

24AUTO NETWORK