Совет како да ги избркате крадците на автомобили (ВИДEO)

ОБЈАВЕНО НА:

Жител на Сингапур едвај се спаси да не добие срцев удар откако виде застрашувачка фигура на калуѓерка зад воланот на автомобил на катна гаража.

Шах Исмаил, сепак, брзо успеал да се смири откако видел дека се работи за лажна слика.

„Ако ја видите оваа жена во автомобил во текот на ноќта, не стравувајте. Јас веќе ја открив вистината и јасно е дека е лажна. Само сетете се дека тоа видео и сè друго ќе биде в ред“, коментираше мажот на Фејсбук.

If anyone of you saw this woman in a car at night, don't be scared. I found out the truth already. It's not real🤪. If you saw her next time just remember my video and you will be OK🤪👌. Just buat bodoh and balik(running/big steps)🏃🤪😂🤣😅

Публикувахте от Shah Ismail в Неделя, 10 ноември 2019 г.

Од почеток Исмаил помислил дека во автомобилот седи човек со мајсторски нанесена шминка. Сепак, кога се доближил утврдил дека се работи за перница, која има форма на главата на калуѓерка од хорор филм.

 

Следете не и на:

24AUTO NETWORK