Принцот Хари и Меган Маркл од свадбата си заминаа со… (ВИДЕО)

ОБЈАВЕНО НА:

Главниот настан во минатите денови беше свадбата на принцот Хари со Меган Маркл, а тоа внесе во историјата две возила од брендовите од Англија: MINI и Jaguar.
Првата вест дојде од страната на MINI откако компанијата создаде уникатна верзија на MINI Hatch за свадбата.

На денот на големиот наста Jaguar ја крена летвичката со еден навистина уникатен класичен автомобил, кој беше направен според модерните тенденции во светот на автомобилите. Принцот Хари и Меган Маркл отпатуваа од Виндзор со автомобилот на електричен погон E-Type Concept Zero.

Од компанијата Jaguar велат дека моделот Jaguar E-Type Concept Zero не само што изгледа туку и се вози како Е-Typе. Електромобилот е побрз од оригиналниот Е-Type, а од 0 до 100 км/ч забрзува за само 5,5 секунди или околу 1 секунда обрзо од Е-Тype серија 1.

Следете не и на:

24AUTO NETWORK