Поставете сами паркинг сензор: Ефикасен трик за паркирање во рикверц (Видео)

ОБЈАВЕНО НА:

Паркирањето на автомобилот во рикверц е проблем за голем број на возачи. Паркинг сензорите не се нималку евтини, па поголемиот дел и покрај несигурноста паркира според чувствата.

Многу често се случува нивнот чувство да ги измами, па со колата удираат во ѕид илиуште полошо во друг автомобил, па така настануваат дополнителни трошоци.

Сепак, момци од Бразил најдоа неверојатен паркин сензор кој чини малку, а кој сигурно ќе спречи да удирате во други возила кога се паркирате во рикверц. Секако, станува збор за шега, но трикот е навистина ефикасен.

Погледнете:

Следете не и на:

24AUTO NETWORK