Овие автомобили би можел да ги вози Џејмс Бонд во Bond 25

ОБЈАВЕНО НА:

Bond 25 е најновиот филм од серијалот за Џејмс Бонд кој во кината се очекува да пристигне на 14 февруари 2020 година.

Како и во сите претходни делови, така и во овој покрај мистериите и херојските зафати на главниот актер, и Bond 25 ќе биде проследен со супер спортски автомобили. На интернет, еминентниот сајт за автомобилизам motor1 веќе објави листа на пет автомобили кои може да ја имаат главната улога покрај Даниел Крејг кој ќе ја има улогата на Џејмс Бонд.

Bentley Continental GT е еден од автомобилите кој овој сајт го стави на првата позиција. Историски гледано, во 1953 година Бонд возеше Bentley со 4.5 литарски бензински мотор, па ова ќе биде големо враќање на Bentley на филмската сцена.

На овој филм би можело да се појави и BMW Z4 или Toyota Supra кои ќе дебитираат на почетокот на следната година.

Image result for BMW Z4

Најголема веројатност за главната улога во овој филм ја има Aston Martin DB10. Овој производител во овој серијал се појави со неколку модели, а токму и овој модел беше дел од последниот филм во 2015 година.

На листат се наоѓа уште еден модел на британскиот производител. Станува збор за Vantage кој е со многу поспортски и поагресивен изглед во однос на DB10. Овој автомобил располага со 4.0 литарски AMG V8 мотор со 503 КС па оттука овој автомобил е најидеалниот. На оваа листа се наоѓа уште еден автомобил на британски производител. Станува збор за моделот I-Pace на Jaguar кој бележи голема популарност во Велика Британија и САД.

Related image

Сепак покрај Aston Martin многу е тешко да се каже дека некој друг автомобил би можел да се најде во овој филм.

Следете не и на:

24AUTO NETWORK