Lexus „облече“ 10 модели за филмот Eternals на Марвел

ОБЈАВЕНО НА:

За да го прослави лансирањето на филмот „Eternals“ на Марвел, Lexus соработуваше со студиото за да направи 10 концептни возила со ликови врз основа на 10-те суперхерои во филмот.
„Возбудени сме што ќе го оживееме партнерството со „Eternals“ преку овие прилагодени возила на Lexus, изјави Винеј Шахани, потпретседател за маркетинг на Lexus. „Како што секој лик на Eternals има посебен стил и сет на способности, така има и секој Lexus со ликот“.

Секое возило е прилагодено со иконографија за да одговара на дизајнот на оклопот и суперсилата на неговиот суперхерој. Сепак, сите 10 го имаат истиот златен сјај што произлегува од решетката и долниот дел, како одраз на заедничкиот енергетски потпис на ликовите, што е референца за филмот.

Ова се дизајнерските акценти, според Lexus:

Ajak x Lexus GX: Ајак, сто ја глуми Салма Хаек, е моќна, заповедничка жена. Таа е поврзана со еден од најспособните теренци во земјата, GX.

Druig x Lexus GX: Друг, кој го игра Бери Кеоган, е малку бунтовник во филмот, со супер сила и издржливост, што го прави GX соодветен одраз на неговиот карактер.

Gilgamesh x Lexus LX: Како најсилниот вечен, Гилгамеш, кој го игра Дон Ли, е сроден дух со најголемиот, најмоќниот SUV на Lexus, LX.

Ikaris x Lexus LS: LS, водечкиот луксузен седан на Lexus, е соодветен со Ikaris, кој го игра Ричард Маден, кој се смета за тактички лидер на Eternals.

 

Kingo x Lexus IS: Кинго кој го игра Кумаил Нанџиани, е поврзан со смелиот, моќен Lexus IS, кој го вози во видеото за „Паркинг место“ на Lexus и Marvel Studios.

Makkari x Lexus RC F Track Edition: Најбрзиот вечен, Makkari, кој го игра Лорен Ридлоф, е совршен за најбрзиот автомобил во понудата на Lexus, RC F Track Edition.

Phastos x Lexus LX: LX е технолошки напреден, што го прави идеално одговара за Phastos, кој го игра Брајан Тајри Хенри, технолошкиот гуру на тимот.

Sersi x Lexus RC F: Еден од најмоќните автомобили на Lexus, RC F, е поврзан со еден од најмоќните ликови во филмот, Sersi, кој го игра Џема Чан.

Sprite x Lexus NX: NX, кросовер кој може да направи сè, е совршено надополнување на способноста за фрлање илузии на Sprite, која ја игра Лиа МекХју.

Thena x Lexus LC 500: Thena, која ја игра Анџелина Џоли, е природно вклопување со елегантниот и стилски Lexus LC 500.

Возилата ќе бидат прикажани на неколку медиумски настани, како и на премиерата на филмот на црвениот тепих денес во Лос Анџелес.

Следете не и на:

24AUTO NETWORK