Кој има подобар 4х4 систем: Audi, BMW и Mercedes на снег (ВИДЕО)

ОБЈАВЕНО НА:

Постоењето на спорови околу тоа кој е најдобриот систем 4х4 меѓу германските премиум брендови се присутни уште одамна. Факт е дека секој од овие брендови има свои предности, но и свои недостатоци.

Трите компании со нивните модели: Audi – Quattro, на Bmw – Xdrive и на Mercedes – 4matic, вршат одлична работа.

Една таква споредба е направена на YouTube каде што е прикажано едно интересно видео. Секако интересно е да се погледне разликата меѓу овие возила и системот 4х4 кај трите брендови.

Следете не и на:

24AUTO NETWORK