Kако помина Audi A3 Sportback на тестот “Еленски скок”

ОБЈАВЕНО НА:

Новата генерација на Audi A3 Sportback беше дел од тестирањето на тестот “Еленски скок” кој го помина одлично.

Овој автомобил тестот организиран од шпанскиот сајт km77 го помина од втора со 72 км/ч откако претходно не го помина при брзина од 75 км/ч.

 

Овој автомобил на Audi пречките ги помина со Bridgestone Turanza, а резултатот е на ниво на просекот како и за останатите автомобили од овој сегмент.

За потсетување, новата генерација на Leon го помина тестот при брзина од 73 км/ч, но на пример Hyundai i10 го помина тестот при брзина од 77 км/ч.

 

Следете не и на:

24AUTO NETWORK