Една Supra помалку – го тестирал возилото и се заби во дрво (ВИДЕО)

ОБЈАВЕНО НА:

Една Toyota Supra има веќе помалку откако возач на истата изгуби контрола и се заби во дрво уништувајќи ја предницата на автомобилот.

За време на тестирањето и испитувањето на перформансите на овој автомобил, возачот возејќи низ градските улици наеднаш губи контрола, се удира во дрво и уништува дел од автомобилот. За среќа никој не е повреден во оваа незгода, а сето ова предизивка голем интерес кај минувачите кој го документираа овој настан.

Од целиот овој настан има видео кое е објавено на YouTube, а кое можете да го погледнете во продолжение.

Следете не и на:

24AUTO NETWORK