Британски инфлуенсер уапсен откако фрлил BMW во река (ВИДЕО)

ОБЈАВЕНО НА:

Популарниот британски инфлуенсер Рајан Тејлор е уапсен во Марбеља, Шпанија, откако во река фрлил BMW E46.

Станува збор за 27 годишниот британец кој заедно со неговиот пријател “од забава” најпрво го демолирал возилото, а потоа и фрлил во реката во близина на шпанскиот град.

Тејлор тврди дека возилото во полу-демолирана состојба го купил за 500 евра, а целата оваа акција е снимена и објавена на YouTube.

Инаку шпанските власти издадоа обвинение против Тејлор за загрозување на безбедноста во сообраќајот и загадување на околината.

Следете не и на:

24AUTO NETWORK