Seat се префрла и на две тркала – цената е 6.775 евра

ОБЈАВЕНО НА:

Компанијата Seat ќе направи обид на две тркала дури и во Германија. Seat Mo изгради мрежа на продажби и услуги во Германија со повеќе од 90 продажни места на Seat кои веќе се подготвени да ја продаваат машината. Како дополнување кон добро познатиот eKickScooter 65, сега се вклучуваат и целосно електричниот eScooter 125.

Првиот целосно електричен скутер на брендот чини од 6.700 евра во боите Oxygen White и од 6.775 евра за секоја од боите Daring Red и Aluminium Grey. Батеријата од 5,6 кВтч дозволува километража до 137 километри и може да се полни од секој електричен контакт.

Во идеалниот случај скутерот забрзува од место до 50 км/ч само за 3,9 секунди додека максималната брзина е 95 км/ч. Во просторот за складирање има место за две кациги така што можете да го земете уште едно лице со вас.

Бесплатната апликација My Seat Mo исто така може да се користи за наоѓање и стартување на скутерот со помош на смартфон како и да се користи и од други возачи во индивидуална дигитална верзија.

Следете не и на:

24AUTO NETWORK