Инцидент на тренингот на кружната трка во Скопје (Видео)

И кога не се вози брзо, понекогаш има инциденти. Овојпат возило се преврте на тренинг на последната кружна трка сезонава што се вози во Скопје.

За среќа немаше повредени. А автомобилизмот останува спорт во кој адреналинот секогаш е на високо ниво.

Кружната трка се вози утре во Скопје на патеката пред МТВ.