Видео од инцидентот: Изгоре Ford Еscort управуван од Кен Блок

ОБЈАВЕНО НА:

Кен Блок од секогаш бил во центарот на вниманието, па така и овој викенд. Имено за времен на релито во Мајн, Англија, Кен Блок изгуби контрола врз својот Ford Escort, се преврте неколку пати и заврши во дрвата покрај патот.

“Огнот започна навистина брзо. Алекс и јас излеговме безбедно, но автомобилот темелно изгоре” изјави Блок по трката.

Целиот инцидент беше снимен од камерата поставена на кацигата на Блог, а на интернет веднаш се појави видеото кое можете да го погледнете во продолжение.

Инаку 50 годишниот Кен Блок е роден во Лонг Бич, Калифорнија и во досегашната кариера натпреварувајќи се во неколку категории на светскиот шампионат има забележано солидни резултатите.